فرهنگ امامت و مهدویت راه نجات بشریت است
38 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری فارس
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، شامگاه یکشنبه آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی نهضت کتابخوانی رضوی برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محسن کازرونی در این مراسم طی سخنانی اظهار کرد: فرهنگ غنی اسلامی و مذهب رهایی بخش تشییع برای زندگی انسان‌ها در تمام ادوار تاریخ راه و شیوه مناسبی تبیین کرده است.
وی تاکید کرد: ائمه معصوم (ع) به ویژه امام مظلومان رضا (ع) چنان تاثیری در زندگی و تفکر ایرانیان داشته‌اند که امروز می‌توانیم به واسطه این اندیشه برای جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشیم.
خطیب جمعه شهرستان کرج با اشاره به احادیث و روایات مستدل و همچنین آیات مختلف کلام‌الله مجید گفت: همان‌گونه که به عصمت پیامبران و رسالت خاتم انبیاء (ص) معتقدیم، افتخارمان این است که به تداوم راه رسالت در امامت نیز اعتقاد داریم.
کازرونی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از انسان‌ها در دوران امروز یا عقل‌زده هستند و یا متحجر که در این میان راه نجات ما‌، اتکا به اندیشه لطیف، دلنشین و عقلانی امامت و مهدویت است.

تحجر و عقل‌زدگی دو آفت دنیای امروز است

وی با تاکید بر اینکه اگر فهم درستی از اندیشه ولایت و امامت داشته باشیم، به دام تحجر و یا عقل‌زدگی نمی‌افتیم، گفت: این دو معضل آفت دنیای امروز است و باید با اتکا به این اندیشه غنی از آن رهایی یافت.
این عالم دینی با اشاره به ضرورت ترویج صحیح فرهنگ مهدویت در میان نسل جوان گفت: کشورهای غربی برای دین‌زدایی سرمایه‌گذاری کرده و هر آنچه به دین مربوط باشد را رد می‌کنند.
کازرونی در پایان تاکید کرد: از سوی دیگر برخی متحجران و کج‌فهمان تعریفی از دین دارند که جوانان را از دین گریزان می‌کند و برای مقابله با هر دو این بدفهمی‌ها باید اندیشه ناب اسلامی برای نسل جوان به درستی تشریح گردد.
لازم به توضیح است، در این مراسم به بیش از 150 نفر از شرکت کنندگان جشنواره فوق جوایزی از جمله کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا شد.

آدرس اینترنتی